ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ


Л И С Т


09.12.2003 N 8/7-1037Про затвердження зміни та доповнення до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64. "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи")


Держбудом України за погодженням з Мінпраці України затверджено зміни та доповнення до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64. "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи"), які вводяться в дію з 1 січня 2004 року, розроблені Українським науково-дослідним центром економіки будівництва "Екобуд" (далі - УкрНДЦ "Екобуд").


Розробником враховані зміни, що відбулися в останні роки у будівельному виробництві у зв'язку з впровадженням новітніх технологій, застосуванням нових видів будівельних матеріалів, сучасних машин, механізмів зі складними технічними характеристиками, програмними комп'ютерними системами керування тощо.


Доповнення до розділів 2, 3 та 4 Довідника (Випуск 64) включають понад 50 кваліфікаційних характеристик професій робітників, праця яких використовується на виконанні різних видів складних і відповідальних робіт на будівництві унікальних будівель і споруд, метрополітенів, мостів, автомобільних доріг високої категорії тощо.


Для окремих професій робітників, які потребують високої кваліфікації, підвищено розряди або розроблено нову спеціалізацію. Кваліфікаційні вимоги для них розроблено з урахуванням вимог Закону України від 17 січня 2002 року N 2984-III "Про вищу освіту".


Ряд професій вводяться вперше: бурильник і машиніст бурової установки (буріння та виготовлення залізобетонних паль та інших конструкцій); верхолаз (виконує особливо складні висотні роботи в безопорному просторі); електрозварник ручного зварювання (зварювання пластмасових труб); машиніст змішувача асфальтобетону стаціонарного; машиніст-оператор навантажувальної машини тощо.


Доповнення N 1 до розділу 1 "Керівники, професіонали, фахівці" включають вісім кваліфікаційних характеристик, з яких сім розроблено на підставі базових професій (начальники відділів: виробничо-технічного, фінансово-економічного, фінансування, бухгалтерського обліку та звітності тощо). Професію начальника відділу організації безпеки дорожнього руху введено вперше.


Звертаємо увагу, що Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64) є нормативним документом, обов'язковим для застосування у будівельних організаціях усіх форм власності.


Введення в дію нового нормативного документа є підставою для врахування його вимог при укладанні колективних договорів на 2004 рік. Норми Довідника мають також враховуватись під час визначення вартості будівництва, у тому числі в частині застосування восьмирозрядної тарифної сітки щодо окремих професій робітників у будівництві.


Враховуючи наведене, просимо довести зазначену інформацію до відома будівельних організацій та відповідних структурних підрозділів.


З питань замовлень та безкоштовних консультацій слід звертатися до розробника та видавця - УкрНДЦ "Екобуд".


Контактний телефон (факс) 517-51-18.


Перший заступник
Голови Комітету                    А.В.Беркута