МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

НАКАЗ

10.02.2012 № 233/5

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

10 лютого 2012 р.

за № 204/20517

Про норми витрат мила та мийних засобів для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби

З метою приведення нормативно-правових актів Державної пенітенціарної служби у відповідність до Кримінально-виконавчого кодексу України , Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України"2713-15 та створення належних санітарно-гігієнічних умов для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби

НАКАЗУЮ:

Затвердити такі, що додаються:

1.1. Норму витрат мила на туалетні, санітарно-гігієнічні потреби і миття в лазні для осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.

1.2. Норму витрат мила на туалетні, санітарно-гігієнічні потреби і миття в лазні для курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби .

1.3. Норму витрат мийних засобів на прання речового майна та постільних речей для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, та курсантів і слухачів навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби .

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань від 10.11.2003 № 212 "Про норми витрат мила та мийних засобів для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби" , зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.01.2004 за № 19/8618 (із змінами).

3. Начальникам територіальних органів Державної пенітенціарної служби, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, керівникам навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби забезпечити дотримання цих норм.

4. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної пенітенціарної служби генерал-майора внутрішньої служби Дуку О.О. і департамент виробничої діяльності та ресурсного забезпечення Державної пенітенціарної служби (Пудак В.А.).

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр
О. Лавринович
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
охорони здоров'я України

Р.О. Моісеєнко

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства юстиції

України

10.02.2012 № 233/5

Зареєстровано в Міністерстві

юстиції України

10 лютого 2012 р.

за № 204/20517

НОРМА

витрат мила на туалетні, санітарно-гігієнічні потреби і миття в лазні для осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах

№ з/п
Перелік осіб, які забезпечуються милом
Кількість грамів на одну особу на місяць
на туалетні потреби
на санітарно- гігієнічні потреби
на миття в лазні
1
Засуджені, які відбувають покарання в установах
виконання покарань, та особи, які тримаються в слідчих
ізоляторах:



чоловічої статі
100
-
100
жіночої статі
200
-
100
2
Засуджені неповнолітні, які відбувають покарання у
виховних колоніях, тримаються в слідчих ізоляторах, та хворі, які
перебувають на стаціонарному лікуванні:



чоловічої статі
150
-
100
жіночої статі
200
-
100
Додатково до норми
3
Особи, які тримаються в установах виконання
покарань та слідчих ізоляторах:



кухарі, пекарі, різальники хліба, підсобні
робітники їдалень, перукарі, дезінфектори
-
100
-
зайняті господарським обслуговуванням установ на
роботах, пов’язаних із забрудненням
-
100
-

1. Витрати мила на одне миття в лазні становлять 25 грамів на одну особу.

2. Мило, яке передбачено на санітарно-гігієнічні потреби особам, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (кухарям, пекарям, різальникам хліба, підсобним робітникам їдалень, перукарям, дезінфекторам, а також зайнятим господарським обслуговуванням установ на роботах, що віднесені до забруднених), видається для місць загального користування (приміщення для умивання).

3. На туалетні потреби та для миття в лазні видається мило туалетне, на санітарно-гігієнічні потреби - мило господарче. У разі відсутності мила туалетного дозволяється заміняти його милом господарчим і навпаки.

4. Для миття столово-кухонного посуду і столових приладів норми витрат синтетичних мийних засобів становлять 120 грамів на місяць на одну особу.

5. Для миття кузовів спеціалізованих автомобілів, які використовуються для перевезення продовольчих товарів, застосовується 1-процентний розчин кальцинованої соди (10 г на 1 л води) або 0,15-0,2-процентний розчин каустичної соди (1,5-2 г на 1 л води). Норми витрат розчинів кальцинованої та каустичної соди становлять 0,5 л на квадратний метр площі, що обробляється.

6. На миття штатних службових тварин норми витрат мила господарчого 65-процентного становлять (грамів на місяць):

на одного службового собаку - 250;

на одного коня - 600.

Директор Департаменту
взаємодії з органами влади

О.В. Зеркаль