КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від 10 грудня 1998 р. N 1950
Київ

Про поліпшення організації медико-санітарного забезпечення плавскладу морського, річкового та рибопромислового флоту

Останнім часом на морському, річковому і рибопромисловому флоті значно зріс рівень захворюваності, травматизму і смертності плавскладу. Одна з причин такого становища - відсутність суднових лікарів у складі екіпажів суден та необхідних медикаментів, розукомплектованість суднових амбулаторій. Не виконуються також вимоги комплектування суден екіпажами, які мають підготовку з надання медичної допомоги в умовах автономного плавання суден.

З метою надання належної медичної допомоги працівникам плавскладу морського, річкового та рибопромислового флоту і зниження рівня захворюваності, травматизму і смертності членів екіпажів суден Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Міністерству транспорту, Державному комітету рибного господарства, судновласникам забезпечити введення до складу екіпажів морських, річкових та рибопромислових суден посад медичних працівників залежно від району плавання, типу та призначення судна відповідно до законодавства України.

2. Судновласникам відповідно до статті 57 Кодексу торговельного мореплавства України176/95-ВР забезпечити охорону здоров'я членів екіпажу та обладнання суден всіма необхідними для цього засобами і устаткуванням.

3. Міністерству охорони здоров'я посилити організаційно-методичне забезпечення морського, річкового та рибопромислового флоту і підготовку спеціалістів плавскладу з питань надання медичної допомоги.

4. Міністерству транспорту, Державному комітету рибного господарства, Міністерству охорони здоров'я:

уточнити перелік типів суден, до екіпажів яких необхідно ввести посади медичного працівника (лікаря або фельдшера), та затвердити порядок їх працевлаштування на судна;

розробити типову угоду, в якій передбачити всі форми взаєморозрахунків між судновласниками та закладами охорони здоров'я.

Прем'єр-міністр України
В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 26