ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ

РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА


Л И С Т


19.02.2003 N 3-221/942

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо матеріальної відповідальності керівника у випадку затримки виплати заробітної плати та повідомляє.


Законом України від 17 жовтня 2002 р. N 184-IV ст. 134 Кодексу законів про працю України322-08 доповнено п. 9, згідно з яким повну матеріальну відповідальність несе керівник підприємства, установи, організації всіх форм власності, винний у несвоєчасній виплаті заробітної плати понад один місяць, що призвело до виплати компенсацій за порушення строків її виплати, і за умови, що Державний бюджет України та місцеві бюджети, юридичні особи державної форми власності не мають заборгованості перед цим підприємством. Повна матеріальна відповідальність передбачає покладання на керівника зобов'язань щодо відшкодування в повному розмірі прямої дійсної шкоди, заподіяної з його вини підприємству, установі, організації.


Таким чином, керівник може бути зобов'язаний погасити всю суму компенсації, виплаченої підприємством працівникам, при одночасному дотриманні таких умов:

- мала місце несвоєчасна виплата заробітної плати понад один місяць;

- несвоєчасна виплата є результатом винних дій керівника (наприклад, кошти на заробітну плату були використані не за призначенням);

- у результаті затримки виплати заробітної плати виплачено працівникам компенсацію;

- перед підприємством немає заборгованості з боку бюджетів та юридичних осіб державної форми власності.


Заступник Голови                     Г.Білоус