МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

20.08.2010 N 233/18/99-10

Щодо довідки, яка є підставою для перенесення відпустки під час хвороби

<...>

Відповідно до частини першої статті 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням"2240-14 підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Згідно зі ст. 11 Закону України "Про відпустки"504/96-ВР щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

У пунктах 1.1 та 1.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 р. N 455, зазначено, що тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності. Видача інших документів про тимчасову непрацездатність забороняється, крім випадків, обумовлених в т.ч. п. 2.17, яким передбачено, що особам, які проходять обстеження з приводу встановлення причинного зв'язку захворювання з умовами праці, видається довідка довільної форми, засвідчена підписом головного лікаря і печаткою лікувально-профілактичного закладу.

Міністерство охорони здоров'я у листі від 26.05.2007 р. N 3.51-4/4272-Д/3-6759 повідомляє, що зазначена довідка є документом, що засвідчує тимчасову непрацездатність громадян та прирівнюється до листка непрацездатності.

Враховуючи зазначене, щорічна відпустка працівника може бути перенесена на інший період або продовжена у разі пред'явлення ним довідки про проходження обстеження у спеціалізованому лікувально-профілактичному закладі.

Заступник директора Департаменту
соціального партнерства і
загальнообов'язкового державного
соціального страхуванняО.Постоюк