МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Департамент соціального захисту громадян, які постраждали

внаслідок Чорнобильської катастрофи

Л И С Т

12.11.2010 N 495/20/112-10

Щодо надання відпустки по вагітності та пологах

Департаментом соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Міністерства праці та соціальної політики розглянуто лист щодо надання відпустки по вагітності і пологах тривалістю 90 календарних днів до пологів та 90 календарних днів після пологів особам, віднесеним до 4 категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та у межах компетенції повідомляє.

Відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закон) громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, відносяться до відповідних категорій (1, 2, 3, 4). Цим Законом, залежно від категорії постраждалої особи, передбачено надання пільг, компенсаційних виплат, доплат і допомог.

Пунктом 10 статті 30 Закону796-12 жінкам, які віднесені до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено надання відпустки по вагітності і пологах тривалістю 90 календарних днів до пологів і 90 календарних днів після пологів, яка обчислюється сумарно і надається повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.

Згідно зі статтею 14 Закону796-12 до 4 категорії осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років.

Статтею 23 Закону796-12 зазначено, що компенсації та пільги громадянам, які віднесені до 4 категорії постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, надаються на час постійного проживання або постійної роботи чи постійного навчання у зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Отже, після переїзду на постійне місце проживання до "чистої" місцевості, тобто території, яка не віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю (4 зона), вказана категорія громадян, яка має посвідчення категорії 4, втрачає право на пільги і компенсаційні виплати, передбачені статтею 23 та пунктом 10 статті 30796-12¦st30 вищевказаного Закону796-12.

Директор Департаменту
О.Кравченко