ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Л И С Т

27.04.2005 N 4973/04

Пенсійний фонд України розглянув листа, який надійшов з Кабінету Міністрів України щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, які використовують працю інвалідів, і повідомляє.

[1.] Відповідно до підпункту 1 пункту 8 "Прикінцевих положень" цього Закону до набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду страхові внески сплачуються у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"400/97-ВР.

Згідно зі статтею 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"400/97-ВР ставка збору у розмірі 4 відсотків встановлена для підприємств, установ, організацій від об'єкта для нарахування збору для працюючих інвалідів та за ставкою 32 відсотки для інших працівників такого підприємства, а також для підприємств всеукраїнських громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів становить (не менше) 50 відсотків загальної чисельності працюючих (зазначена норма діє з 29.07.97 р.).

Отже, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, в тому числі і ті, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, нараховують на заробітну плату найманих працівників, які є інвалідами, страхові внески у розмірі 32%.

[2.] Законом встановлено, що страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є цільовим загальнообов'язковим платежем і підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Строки сплати страхових внесків визначені статтею 20 Закону, згідно з якою страхувальники (роботодавці) зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату страхових внесків визначено пунктами 2 та 7 частини 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"1058-15.

Заступник Голови правління
В.Короневський