МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Л И С Т

12.10.2009 N 31-18030-07-21/27231

Щодо відшкодування добових у разі оформлення службового відрядження на один день

Міністерство фінансів розглянуло листа <...> щодо необхідності відшкодування добових витрат працівнику в разі повернення його на робоче місце протягом робочого дня і повідомляє.

Статтею 121 Кодексу законів про працю України322-08, якою встановлені гарантії і компенсації при службових відрядженнях, передбачено, що працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлених законодавством.

З огляду на зазначене, а також відповідно до норм Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів від 13.03.98 р. N 59, у разі оформлення поїздки працівника строком на один день як службового відрядження (видання відповідного наказу, наявність оформленого в установленому порядку посвідчення про відрядження) відшкодування добових такому працівнику здійснюється як за повну добу, незалежно від того, що працівник має змогу повернутися на робоче місце протягом робочого дня.

Заступник Міністра
В.Матвійчук

Надруковано:

"Оплата праці", N 21, 11.2009