МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

Л И С Т

07.04.1999 N 16-102-18/12-3683

МФУ розглянуло лист ДПАУ щодо службових відряджень і повідомляє.

Відповідно до пп. 5.4.8 ст. 5 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, відшкодовуються витрати на відрядження, в тому числі добові витрати у межах граничних норм, встановлюваних КМУ.

Згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом МФУ від 13.03.98 р. N 59, службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, об'єднання, установи, організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Оскільки члени окружної виборчої комісії в день голосування та визначення результатів виборів в установленому порядку не відряджаються поза межі населеного пункту, де знаходиться виборча комісія, добові витрати не можуть відноситись до компенсаційних виплат.

Щодо витрат на відрядження фізичних осіб, які, не перебуваючи у трудових відносинах з платником податку, направляються у службове відрядження, то, на думку МФУ, витрати на відрядження цих осіб відносяться до компенсаційних, але не включаються до складу валових витрат платника податку.

Заступник Міністра
В.Матвійчук