МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

19.10.2009 N 11939/0/14-09/13

Щодо виплати грошової винагороди держслужбовцям

Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло лист щодо виплати грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.03 р. N 212 "Про затвердження Порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків" (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.03 р. N 15631563-2003-п) (далі - грошова винагорода), і повідомляє:

Згідно з пунктом 2 Порядку грошова винагорода видається один раз на п'ять років за умови зразкового виконання посадових обов'язків та відсутності порушень трудової дисципліни з урахуванням щорічної оцінки виконання державним службовцем покладених на нього завдань та обов'язків. Винагорода видається, якщо за результатами проведення щорічної оцінки рівень виконання державним службовцем обов'язків та завдань оцінений як "добрий" і "високий".

При цьому виплата зазначеної винагороди не пов'язана з виходом на пенсію.

Разом з тим відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу"3723-12 державним службовцям у разі виходу на пенсію при наявності стажу державної служби не менше як 10 років виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів.

Грошова допомога виплачується при звільненні з посади державного службовця у зв'язку з призначенням пенсії державного службовця.

На даний час з метою послаблення впливу світової фінансово-економічної кризи на економіку України вживаються заходи, які спрямовані на забезпечення жорсткого режиму економії та виконання невідкладних та першочергових завдань у відповідних галузях економіки та сферах діяльності.

Тому підпунктом 11 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.08 р. N 1036 "Деякі питання організації бюджетного процесу" головним розпорядникам коштів установлено до стабілізації економічної ситуації в країні тимчасово припинити видачу грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків. На даний час ця норма чинна.

Грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків виплачується працюючим державним службовцям.

Виплата цієї винагороди державним службовцям, які вийшли на пенсію, чинним законодавством не передбачена.

Заступник Міністра
В.Онищук