Кадрове діловодство
www.bs-staff.com.ua   
 
  • Порядок підготовки та подання документів для призначення пенсій
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 09.07.2003 р. (далі - Закон) регулюються Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок),затвердженого Постановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1.
Відповідальна посадова особа підприємства зобов'язана не пізніше місяця до дня досягнення працівником пенсійного віку письмово повідомити його про виникнення права на пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах (бажано в письмовій формі).
У 10-денний термін з дня одержання від працівника заяви про призначення пенсії посадова особа оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії , з яким ознайомлює працівника, про що останній ставить свій підпис в поданні. Оформлені документи і подання направляються посадовою особою до органу, що призначає пенсію, за місцезнаходженням підприємства, установи, організації або за місцем проживання (реєстрації) особи. Днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення пенсії.
У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, до органу, що призначає пенсію, подаються наявні документи. В цьому випадку орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії. Якщо документи, які необхідно подати додатково, протягом трьох місяців не подані, пенсія за згодою особи призначається за наявними документами.

 
© Бізнес Системи - 2013